Охриѓанец додека изведувал градежни работи, бил нападнат од сопственик на угостителски објект

На 21.05.2020 во СВР Охрид, 36 годишен охришанец пријавил дека на 19.05.2020 на булевар „Туристичка“ во Охрид, додека изведувал градежни работи, бил физички нападнат од сопственик на угостителски објект. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива

Close