Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој

Секој што седи дома, секој од вас е херој. Знаеме дека не е лесно, вака…

The post Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој appeared first on Скопје1.мк.

Секој што седи дома, секој од вас е херој. Знаеме дека не е лесно, вака им се заблагодари на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче, на сите граѓани кои ги следат препораките за справување со корона вирусот.

– Секој што седи дома, секој од вас е херој. Не заборавајте – токму вие давате значаен придонес во борбата со коронавирусот, кој го смени животот на милиони луѓе ширум светот,  Знаеме дека не е лесно. Ви благодариме, објави Филипче на Фејсбук.

фото: Архива

The post Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој appeared first on Скопје1.мк.

Close