Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус. Вкупниот број…

The post Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус appeared first on Скопје1.мк.

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус. Вкупниот број заболени во земја се искачи на 5.690. Во текот на минатиот ден, а починале седум луѓе.

Вкупно се тестирани 32.56 луѓе. Од вирусот починале 110 лица, а излекувани се 534.

Хоспитализирани се 3.765 пациенти, од кои 122 се со влошена клиничка слика и се ставени на респиратор.

Од денес во Србија, со почеток во 17 часот, почнува 84 часовниот полициски час, кој ќе трае до вторник во 5 часот.

фото:Telegraf

 

The post Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус appeared first on Скопје1.мк.

Close