(ФОТО) Сообраќајна несреќа во Охрид, се судрија камион и автомобил

Сообраќајна несреќа се случи денеска околу 12 часот и 30 мин на улицата 15 Корпус во Охрид. Во несреќата учествуваа патнички автомобил и товарно возило.

„Во несреќата предизвикана е мала материјална штета без посериони последици по здравјето на возачите“, вели портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close