(ФОТО) Пред филијалите и експозитурите на банките исцртани знаци за препорачано растојание

⚠️🖌️Согласно препораките за превенција од Корона вирусот Ковид-19, Кризниот штаб на Општина Охрид денес спроведе активности за обележување на површините за препорачано растојание, пред дел од филијалите и експозитурите на банките во Охрид.

Упатуваме апел до граѓаните да бидат совесни и да ги почитуваат дадените препораки, напиша на својот профил градоначалникот Константин Георгиески.

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Wednesday, April 8, 2020

фото: ФБ Константин Георгиески

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close