Извршена дезинфекција и во СОСУ „Свети Кирил и Методиј“ и СОСУ „Свети Климент Охридски“

Во рамки на оперативниот план на Локалната самоуправа за превенција од ширењето на Корона вирусот Ковид-19, деновиве продолжиja активностите за дезинфекција на училишните објекти на подрачјето на Општина Охрид, напиша на својот ФБ профил грдаоначалникот на Охрид, Константин Георгиески.

Беше извршена дезинфекција на сите училници, ходници, канцеларии и помошни простории во:

➡️СОСУ „Свети Кирил и Методиј“ и
➡️СОСУ „Свети Климент Охридски“

Претходно беше извршена дезинфекција на сите основни училишта во општината.

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Thursday, March 26, 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close