(ФОТО) Емотивна фотографија

Вонредна состојба во земјава, полициски час од 21:00 до 05:00. Викендов пак заострување на мерките граѓаните да седат во своите домови од 16:00 до 05:00 часот наутро. Граѓаните ги почитуваат мерките кој може работи од своите домови, а останатите радознало ги следат мерките и препораките од Владата, и почитуваат препораките на Владата, со цел кризната ситуација што побрзо и побезболно да заврши.

Но, има професии не дозвојуваат самоизолација, туку напротив вработените мора да се своите работни мести. Станува збор за ризична професии, но оние кои ја носат оваа униформа мора да бидат  на своите работни места.

Предмалку на социјалните мрежи се објави емотивна фотографија. На неа се гледа како припадник на безбедносните служби кој неменожејќи да се види одблиску со својата сакана, која патем е медицинско лице ги ставиле дланките на стаклото преку кое се гледаат, а разговараат на мобилен телефон.

Чешлајќи по интернетот може да се види дека фотографијата ја има споделено и вработена во ЈЗУ Општа Болница Струга, при што, дел од јавноста заклучи дека станува збор за неа.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=619354872252144&set=a.133284807525822&type=3&theater

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close