Георгиески: Тие се на терен заради Вас, Вие останете дома заради нив!

Припадниците на Посебната единица за поддршка на СВР Охрид и Единицата за брзо распоредување при МВР се вистински пример за посветеност. Нивниот ангажман е од исклучително значење во рамки на спроведувањето на мерките за заштита од Корона вирусот Ковид 19, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески.

Тие се на терен заради Вас, Вие останете дома заради нив!

👉Само така ќе им помогнете и ќе им заблагодарите, напиша градоначалникот.

https://www.facebook.com/KonstantinGeorgieski7/photos/a.351826178756325/566081063997501/?type=3&theater

фото: ФБ Константин Георгиески

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close