Во Охрид бројот на заболени од „Корона“ се искачи на 3 (три) лица

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот, изнесува 136, од кои 1 излекуван и 2 починати пациенти.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:
– Скопје (81) –  од кои едно лице е од Богданци, а живее во Скопје
– Дебар (40) –  од кои 1 починат
– Штип (7)
– Куманово (3) –  од кои 1 починат
– Кавадарци (2)
– Охрид (2) – и  1 лице е од Скопје, а се ставило во иозлација во Охрид
– Гостивар (1).

фото: Архива

Фотографија на Венко Филипче.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close