(ВИДЕО) Од Авастралија почна кампањата НЕ БИДИ ИДИОТ

Охриѓанецот Горан Пржин кој живее во Сиднеј отпочна своја интернет кампања со која како што вели сака да ги разобличи лагите на ВМРО ДПМНЕ поврзани со промената на името. Тој најавува дека ова е само почеток и дека во следните денови ќе објави сегријал вакви видеа. Тој вели дека на оваа кампања се одлучил од револтот кој настанал кај Македонците во Австралија и ширум светот заради тоа што сега таму нашите иселеници се заведени како Северно Македонци и овие видеа се крик на револт на Македонците од Австралија.

Горан Пржин е продуцент кој има сработено неколку успешни кампањи за локални избори во Охрид.

видео: youtube Goran Przin

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close