(ФОТО) Ноќеска искршени рампите во центарот на Охрид

Непознати сторители во текот на ноќта ги искршиле и физички ги уништиле уредите за читање на картички на кои се поставени рампите во центарот на Охрид на улицата „Македонски Просветители“ пред зградата на поштата.

Оштетени се и рампите на плоштадот кај „Капетанија“.

Полицијата вшри истрага на овој простор кој е покриен со видео надзор од околните објекти.

Фото: Здравко Чорбески

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close