Кривична пријава за жител од Франгово, упатувал закани по животот кон шумски полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Л.(36) од с.Франгово, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 06.02.2019 пријавениот упатувал закани по животот на Ѓ.М.(50) од Струга, додека бил на своето работно место во Шумска полициска станица – Струга.

фото: Арехива

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close