Во домот на 61 годишен охриѓанец пронајдени хероин и марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61 годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 06.03.2019 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин, марихуана, мешавина од кофеин и парацетамол, како и други предмети со остатоци од хероин.

фото: Архива

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close