СТЕВЧЕ СТЕВОСКИ во ПРУСТОВ ПРАШАЛНИК

Стевче Стевоски сака да биде џелат за криминалците, а „сон за среќа“ му е Македонија без ајдуци. А кој му е омилен композитор , поет, прозаист ??? Какви одговори даде на прашалникот погледнете во видеото подолу:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close