(ВИДЕО) Патот Охрид – Струга од рано утрово посипан со ризла, на плус 10 степени

Кога има снег и мраз никаде ги нема, кога е топло да покажат дека знаат да работат. Патот Охрид – Струга од рано утрово посипан со ризла. Овој материјал се користи превентивно кога има најава за снег.

Но, на 10 степени над нулата снег не паѓа, па камчињата им прават голем проблем на возачите.

 

Инаку според најавата времето во земјава претпладне ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дож, а попладне облачноста ќе се намалува. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

фото:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close