(ВИДЕО) Георгиевски: Се помина во најдобар ред, за Рупески осветена икона од Св. Јован Крстител

Честит да ни е празникот Богојавление  – Водици, „Бог се јави“ , истакна во кустата изјава на градското пристаниште градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски. Тој додаде:

Се помина во најдобар ред задоволни сме од годинешната организација. Синоќа имавме одличен концерт со Петар Грашо. Празнувањата продолжуваат утре со “Денот на Рибарите“На фаќачот му доделив осветена икона од Св. Јован Крстител и други пригодни подароци, истакна Георгиески.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close