Во Климештани пронајден починат 59 годишен маж, со повреди на главата

На 17.01.2020 година околу 10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во куќа во селото Климештани, општина Дебарца, пронајде е починат С.Б.(59) од истото село. Од страна на лекар од Итната медицинска помош, констатирани се повреди во пределот на главата. Увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи а по наредба, врз телото денеска ќе биде извршена обдукција. СВР Охрид презема мерки за расветлување на настанот.

фото: Архива

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close