Ограбена аптека на „Туристичка“ во Охрид

На 17.01.2020 година во 20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на булеварот .„Туристичка“ во Охрид, едно лице упатило закана кон вработената по што и одзел пари од касата. На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

фото:Архива

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close