СВР Охрид поднесе кривична за скопјанец кој продавал марихуана

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.Б.(24) од Скопје. Тој, за одредена сума пари, на С.Б.(28) од Скопје, му извршил продажба на најлонска ќеса со опојна дрога марихуана.

фото: Архива

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close