Општинарите најдоја две парички, третата или некој ја крие за да не части или ја голтнал?

Традиционалното одбележување на Василица во локалната самоуправа, годинава најсреќно беше за Илија Козомора и Јане Баткоски, кои се новите кумови. Третата паричка годинава мистерија, затоа што само двајца среќници пријавија дека им паднала паричка.

Манифестацијата ја одбележа и пензионирањето на еден од кумовите, Весна Митреска, на која старите кумови во име на сите вработени и посакаа долговечен и среќен пензионерски живот, што беше поздравено со аплауз од присутните.

фото: Архива

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close