Приведена охриѓанка на аеродром – била на листа „апси“

На 13.01.2020 во 18.10 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“ била лишена од слобода Ј.Д.(47) од с.Велестово, охридско, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси”, по наредба од Основен суд Гостивар. Таа била предадена на полициски службеници од Полициска станица Карпош за понатамошна постапка.

фото: Архива

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close