(ФОТО) Катица Јанева прошета низ Вевчани

Боки 13, Катица Јанева, Фатиме Фетаи, Зоран Заев, Француските жолти елеци,  главни маски на годинешниот Вевчански карневал.

Традиционално и годинава вевчанци преку маските и играта на сатиричен начин ги исмеааја политичарите и настаните кои ја одбележаа годината што измина.

Вевчани и годинава претесно за илјадитната публика од земјава и регионот кои уживаа во отворениот театар без граници кој го нуди Вевчанскиот карневал.

најголем дел од фотографиите се од ФБ  Митре Мангоски Радождански

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close