(ФОТО) Фатиме го фати градоначалникот на Дебрца, Ногачески?

Градоначаникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески кој важи за едн од вљубениците на традицијата и обичаите, денеска ужива на Вевчанскиот карневал. Тој објави фотографија под која шеговито напиша: Ја оплескав работата Фатиме ме фати….

 

Posted by Zoran Nogaceski on Monday, January 13, 2020

фото: ФБ Зоран Ногачески

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close