РКЕ: Цените на горивата остануваат исти

Со денешната одлука на Регулаторна комисија за енергетика, цените на горивата остануваат непроменети.

Малопродажната цена на на „еуросупер БС-95“ останува 68 денари за литар, „еуросупер БС-98“ и понатаму ќе се продава за 70 денари, „еуродизел“ за 62,5, а екстра-лесното масло за домаќинство за 51,5 денари за литар.

фото: Архива

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close