(ФОТО) Лозано доби двојно државјанство

Градоначалникот на Општина Вевчани Сашо Јанкоски на Lozano – Vlatko Lozanoski му го додели Вевчанскиот пасош. Од денеска, Лозано е Вевчанец!
Лозано покажувајќи го пасошот – Вевчански, веднаш се пофали на својот инстаграм профил Вевчански. Пејачот вечерва ќе настапи во Вевчани, по повод овогодинешниот карневал, кој се одржува под мотото „Напрај се василичар“.

https://www.facebook.com/vevcanicarnival/photos/a.1404395233135450/2544302492478046/?type=3&theater

Покрај Лозано, Вевчанските пасоши ги подигнаа и И Eye Cue .

https://www.facebook.com/vevcanicarnival/photos/a.1404395233135450/2544348655806763/?type=3&theater

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close