(ФОТО) Четкар создаде атмосфера за паметење – луда забава на Градскиот плоштад

На охридскиот плоштад денеска настапи познатиот македонски џез гитарист и автор, Владимир Четкар. Присутните уживаа во звуците на неговата гитара, а позитивни впечатоци има и градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески. Тој сподели фотографии на социјалните мрежи, изразувајќи благодарност до Четкар.

„Прекрасно музичко уживање денеска на Градскиот Плоштад во Охрид“, напиша Георгиески.

Прекрасно музичко уживање денеска на Градскиот Плоштад во Охрид.Благодарност до Vladimir Cetkar и неговата екипа.

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Saturday, January 11, 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close