(ВИДЕО) Како изледаше Охрид во 2017 год. на денешен ден со температура од -17 степени

На денешен ден во 2017 год, Охрид беше окован во мраз.  Граѓаните се сеќаваат Божикните празници кога во Охрид имаше  десеттина сантиметри снег но и минусни температури кои се спуштија до – 17 степени.

Еве како изгледаше Охрид на – 17 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close