(ВИДЕО од длабоката архива) Тунтев пее на свадба

Тунте глуми, пее, пишва книги и води политика !

Поранешниот пратеник, а сегашен директор Томислав Тунтев од секогаш ја сакал сцената. Почнувајќи од аматерскиот театар, преку подиумот во диското „Палас“,  водителските води на ТВ М, театралните настапи на говорниците, но како што се гледа на видеото и подиумот во диското „Парк“.

Видеото е од 2011 година кога Тунтев пееше на една свадба.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close