(ВИДЕО) Еден тешко повреден во сообраќајка на Карпош Војвода

Собраќајна несреќа се случи попладнево на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид кога од засега непознати причини лице кое управувало со возило марка „Мерцедес“ удри во друго паркирано возило.

Интервенира и брзата помош која превезе едно потешко повредено лице  кое е хоспитализирано во „Општа Болница “ во Охрид.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close