Охриѓанецот Горан Стојановски – ТВ Актер на годината 2018 на „Златна бубамара“

„Златна бубамара на популарноста“ се одржа вчера, 21 февруари, во Арената „Борис Трајковски“. И годинава домаќин на манифестацијата беше актерот Сашко Коцев.

Во публиката имаше околу 10.000 присутни, кои се „предадоа“ на музиката и смеата.

Тројца Охриѓани се закитија со награда. Покрај Горан  Стојаноски и младиот Марко Пејчиноски доби Златна Бубамара за спортски подвиг на годината, а меѓу добитниците е и актерка на годината 2018  охриѓанката Ирена Ристиќ.

Еве ги наградените:

Награда за детска престава 2018 – Земја во која не се стигнува (Театар за деца и младинци)

Награда за животно дело 2018 – Григор Копров

Музичко откритие на годината 2018 – Дупер

Најпопуларна детска ТВ серија на годината 2018 – 5+ Фамилија

Балетска претстава на годината 2018 – Ана Каренина (МОБ)

Интернационален успех на годината 2018 – Џијан Емин

Маестро на годината 2018 – Дино Имери

Награда за трајни музички вредности – Мики Јовановски Џафер

Спортски подвиг на годината – Марко Пејчиноски

Најпопуларен фото модел – Вера Мештеровиќ

Спортист легенда  -Перо Антиќ

Најпопуларен балкански хит  – Петар Грашо – Ако те питају

Концерт на годината 2018 – Влатко Стефановски во Антички театар Охрид

Албум на годината 2018 – Влатко Стефановски – Мајчин јазик

Театарска претстава на годината 2018 – Еден месец на село – МНТ

Актерка на годината 2018 – Ирена Ристиќ

ТВ забавна сатирична емисија 2018 – Фчерашни новости

Најпопуларен плех оркестар 2018  – Џамбо Агушев

Најпопуларен ТВ Проект 2018  – Преспав – ОХО

ТВ Актер на годината 2018  -Горан Стојановски

Млад ТВ актер – Дритон Вејсели

Награда за животно дело  – Милован Лане Гутовиќ

Награда за трајни музички вредности – Бора Ѓорѓевиќ

Најпопуларен хор на годината 2018 – Академски Хор Мирче Ацев

Продуцент на годината 2018  -Лазар Цветковски

Пеач на годината 2018  – Влатко Лозаноски

Хит на годината 2018  – Влатко Лозаноски – Јако Јако

Група на годината 2018 – Нокаут

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close