Една година од смртта на Јован Стојаноски, Георгиевски со емотивен статус: „Правам се што ветив Јован“

Денека се навршува една година од смртта на градоначалникот на Охрид Јован Стојановски. На тој ден се присети градоначалникот Константин Георгиески кој преку ФБ објави емотивн статус. Георгиески објавувајќи фотографија со неговиот близок пријател, сопартиец и другар напиша:

-Помина една година откако го испушти последениот здив на моиве раце.
Здивот со кој згасна твојот живот, а започна мојот нов живот.
Замина и ми остави болка, празнина и голема обврска кон тебе.
Правам се што ветив Јован.За тебе, за нашите граѓани и за нашиот град.
Колку години и да поминат, нема да се доволни да се заборави секој убав спомен на тебе!
Почивај во мир, голем човеку!

Помина една година откако го испушти последениот здив на моиве раце.Здивот со кој згасна твојот живот, а започна мојот…

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Sunday, December 15, 2019

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close