Жител од Шум на плажа во Калишта нападнал Охриѓанец

Надворешната канцеларија за криминалистички рабооти Струга поднесе кривична пријава против А.К.(37) од село Шум, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 02.08.2019 на плажа во село Калишта, струшко, пријавениот физички го нападнал В.С.(56) од Охрид.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close