Заедно можеме да му помогнеме на Јане да замине на операција во Турција

Шестгодишниот Јане Николов од с. Зрновци, Кочани,треба да оди на операција во Турција, а родителите ги замолија хуманите граѓани да помогнат кој колку може.

Да помогнеме! Јане е  роден на 27.05.2013 и има само 6 години кој наместо детството да го поминува со неговоти врсници со игра смеа и детство исполнето со здравје и среќа тој наместо тоа од неговата 6 месечна возраст се бори за живот по болниците…толку мал а толку болка и тага ..малиот Јане мора под итно да замине на операција во Турција а за тоа се потребни финансиски срдества и помош од хуманите граѓани..фирми..училишта.

Posted by Angela Krstova on Monday, October 28, 2019

Da ne ostavime Jane Nikolov od Zrnovci da ja vodi sam bitkata zaedno so negovite najbliski! Da pomogneme na detenceto…

Posted by Angela Krstova on Monday, October 28, 2019

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close