(ВИДЕО) Џабе, ступчиња, препреки, жардињери, ѕидови… штом немаме основна култура се е џабе

Преминот кај Охридска банка сеуште актуелен. За две до три минути дури 12 лица прескокнуваа ограда, претрчуваа преку улица, а со тоа „скратија“ цели  100 тина метри. Локалната неодамна постави пластични ступчиња со што им стави до знаење на граѓаните дека преминот кај Охридска банка поради поголема безбедност и на пешаците и на возачите е поместен за 100 тина метри.

Оваа одлука не ја прифаќаат граѓаните. Имено тие и покрај ступчињата, пластичните препреки, бетонските жардињери, сепак изнаоѓаат начини како да си се движат по свои правила.

Во продолжение видео на кое се гледа сообраќајната култура на охриѓани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close