СВР Охрид кај прилепчани пронајде марихуана, таблети трамадол и дробилка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ц.(25) и Н.Н.(28), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 18.06.2019 на ул.„Димитар Влахов“ во Oхрид, полициски службеници извршиле преглед во возило во кое биле пријавените, при што пронашле и одзеле марихуана, таблети трамадол и дробилка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close