Женска тепачка на “Македонски просветители”

На 11.11.2019 година околу 15 часот, во СВР Охрид, пријавено е дека на булеварот „Македонски просветители“  бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од И.Т. врз М.С.(33), двете од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 12.11.2019 година во 00.10 часот, во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз Х.К.45) и Т.Т.(37), двајцата од Република Албанија. Полициската станица од Струга  презема мерки за расчистување на настанот.

фото: Архива

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close