Ракометарите на „Охрид“ го совладаа тимот на „Пролет“

Ракометарите на Охрид го совладаа го тимот на Пролет со  29-28 (16-12) во дерби средбата од 10-та рунда во Супер лигата.

Играч на мечот беше голманот Јагош Брауновиќ кој спречи 22 интервенции. Во следната рунда, Охрид гостува во Скопје кај тимот на Работнички.

Како што сме навикнати Охридските ракометари ги бодреше и градоначалникот Константин Георгиски. По победата тој лично им честита на ракометарите.

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Sunday, November 10, 2019

фото ФБ: Константин Георгиески

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close