(ВИДЕО) Куче влета на терен и го прекина натпреварот помеѓу Охрид и Кораб

Бездомно куче го прекина фудбалскиот натпревар помеѓу Охрид и Кораб од како влезе на теренот и почна да трчка и да си игра со фудбалерите.

Кучето натпреварот го прекина во 35-тата минута, а животното од теренот го отстрани вработен во Општина Охрид.

И на претходни натревари кучиња влегувале на теренот.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close