Лажна наградна игра со лажна ФБ страна на „Охридска Банка“

Лажна наградна игра од лажна ФБ страна брендирана како страна на „Охридска Банка“ кружи на Фејсбук.

Измамниците дури и не забележале дека „Охридска Банка“ од пред 2 дена повеќе не е под брендот на „Сосиете женерал“ туку сега е под брендот на „Шпаркасе“ и објектите се ребрендирани со написи на новиот сопственик.

Банката сеуште не се има огласено по ова.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close