Охриѓанка пронајдена мртва во својот дом

На 02.11.2019 година околу 16,30 часот во СВР-Охрид пријавено е дека на ул.„Кузман Шапкарев“ во Охрид, во сопствената куќа била пронајдена почината Р. Д. (58). Од страна на екипа на Итната медицинска помош, констатирана е смрт без траги на насилство. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР-Охрид, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close