(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Кичево, поведени три лица

На 02.11.2019  во 09.05 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(57) од Скопје и возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од А.С.(64) од Охрид. Со тешки телесни повреди се здобил Н.С., на кого му е укажана лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“. Со телесни повреди констатирани во Општата болница во Охрид, се здобиле К.С.(60)-сопатник во првиот автомобил и А.С., возач на вториот автомобил.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close