Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада – Одиме на голема победа

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада.

Од 3-ти јануари техничка влада на 12-ти април избори.

Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен.
Сите заедно одиме на голема победа која ќе ја донесе обновата на Македонија.

За Македонија! Напиша Мицкоски на Фејсбук

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада.Од 3 јануари техничка…

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, October 20, 2019

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close