СВР Охрид кај две лица од Виница пронајде марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А.(23) и М.Е.(22), двајцата од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При преглед кај нив, полициски службеници пронашле и одзеле амфетамини.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close