Приведени две лица на ракометен натпревар во Струга

На 19.10.2018 околу 21.00 часот во спортски објект во Струга биле приведени Д.С.(18) и Н.Ј.(26), и двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за напад и спречување на службено лице во вршење на службено дејствие при одржување на ракометен натпревар. По целосно документирање на случајот, против нив  ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close