Каевски од Струга: Струга добива нов модерен базен, едриличарскиот клуб повторно ќе се отвори

Претседателот на СДММ Дарко Каевски на трибината „На прав пат“ во Струга го најави почетокот на реконструкцијата на базенот во Струга, кој не работи речиси 20 години.
Започнува процесот на реконструкција на базенот во Струга, кој ќе прерасне во модерен базен, симбол на Струга, во кој ќе се вратат младите, спортистите, истакна Каевски и им се заблагодари на сите Стружани кои помогнале во реализацијата на овој проект.
Тој најави дека на крајот на овој месец ќе има свечено отворање на едриличарскиот клуб во Струга, кој неодамна беше опожарен.
Како што ветивме на маалските средби летово, овој месец повторно ќе го отвориме едриличарскиот клуб овде во Струга. Заеднички можеме да направиме многу, бидејќи СДСМ е одговорна, државотворна партија, која ги слуша граѓаните и работи за нив, истакна претседателот  на СДММ Дарко Каевски на трибината „На прав пат“ во Струга.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close