Георгиевски: „Нема повлачења, нема предаје“ !

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски преку на Инстаграм постира фотографија на која е тој заедно со Премиерот Зоран Заев и со починатиот негов претходник Јован Стојаноски.

На фотографијата пишува: „Нема повлачења, нема предаје!“

Денес италијански и руски новински агенции повикувајќи се на дипломатски извори објавија вест дека Заев поднел оставка, а владата сеуште не ја демнатирала или потврдила оваа вест.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close