Во нива во атарот на селото Ботун, бил пронајден починат 68 годишен маж

На 17.10.2019 во 10.23 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош Охрид било пријавено дека во нива во атар на селото Ботун, бил пронајден починат Д.М.(68) без траги на насилство, кој боледувал од дијабетис и срцеви заболувања. Увид извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close