Кај две лица од Виница СВР Охрид пронајде амфетамин

– Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А.(23) и М.Е.(22), двајцата од Виница. При преглед извршен кај нив пронајден и одземен е амфетамин.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close