(ФОТО) ОК ВМРО ДПМНЕ Струга: Од интензивната работа што ја вети Сугарески, изградени се цели 14.4 метра на патот Струга-Ќафасан

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески деновиве изјави дека интензивно се работи на патот Струга-Ќафасан. Не само што не се работи и гради, туку како што гледате на сликите, после повеќе од 6 месеци чекање на семафор, ,,се изградија”  цели 14.4 метра од патниот правец и со тоа, сите ние се уверивме во “способноста” и “посветеноста” на Владата и нејзините министри, се вели во соопштението од ОК ВМРО ДПМНЕ Струга.

Затоа го повикуваме министерот за транспорт и врски, да дојде што поскоро и  со труби, тапани, ора и чочеци, свечено да ги пушти во употреба овие 14.4 метри од патниот правец.

За едно сме сигурни, а тоа е дека оваа власт е способна само за помпезни прослави, притоа трошејќи ги државните пари. А народот и неговите основни потреби ќе мора да почека некои подобри времиња, додаваат од ОК ВМРО ДПМНЕ.

фото: ОК ВМРО ДПМНЕ Струга

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close