Кривична пријава за Скопјанка која во стан во Охрид овозможувала користење наркотични дроги

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,,овозможување на употреба на наркотични дроги“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Д.(33) од Скопје. При извршен претрес во стан на ул.„Богомилска“ во Охрид, што пријавената го користела,  пронајдени се амфетамини. Пријавената, на К.Ј. и Ј.П. двајцата од Скопје, во станот им овозможувала користење наркотични дроги.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close